FANDOM


Tiësto presents Alone In The Dark - Edward Carnby (Official Music Video)-0

Tiësto presents Alone In The Dark - Edward Carnby (Official Music Video)-0

Film świetnie ukazujący ścieżkę dźwiękową, rozgrywkę oraz bestie, z którymi przyjdzie nam się mierzyć.

Alone-in-the-dark-restrospective-20080623020407558

Grafika w pierwszej części, jak na tamte czasy, była rewelacyjna. No a dzisiaj, mamy gry w jakości HD...

Alone In The Dark to seria gier, z gatunku survival horror (ostatnia część jest jednak grą akcji), której głównym bohaterem jest Edward Carnby.

Rozgrywka (opis piątej części)Edit

Główny bohater budzi się w niedużym pomieszczeniu, gdzie już na samym początku spotyka grupkę nieprzyjaźnie nastawionych do niego ludzi. Spotyka również swojego dawnego przyjaciela, którym jest niejaki Teofil Paddington. Edward razem z jednym z oprychów udaje się na dach, gdzie ma zostać zabity, jednak dzięki śmiercionośnej szczelinie, która porwała jego prześladowcę, Carnby'emu udaje się uciec i rozpoczyna się wyścig z czasem, którego skutkiem może być ocalenie Nowego Yorku przed upadkiem.

Edycja KolekcjonerskaEdit

Edycja Kolekcjonerska piątej części gry jest bardzo fajna, a najlepsza jest jej cena (40 zł!) Warto zaopatrzyc się w nią, bynajmniej z powodu figurki głównego bohatera, która świetnie prezentuje się na półce, bądź, jeśli nie interesują Cię tego typu rzeczy, to przynajmniej z powodu ścieżki dźwiękowej, która jest świetna. 

CzęściEdit

  • Alone In The Dark (1992)
  • Alone In The Dark II
  • Alone In The Dark III
  • Alone In The Dark IV: Koszmar Powraca
  • Alone In The Dark (2008)
  • Alone In The Dark (2013) Mocne Zerżniecię

CiekawostkiEdit

Powstały dwa filmy wzorujące się na grze. Pierwszy, wydany w 2005 roku pt. "Alone In The Dark: Wyspa Cienia" i jego kontunuacja wydana 2008 pt. "Alone In The Dark II"

Ocena Administracji GamesPoland WikiEdit

Uwielbiam tą grę, a szczególnie pierwsze dwie części, chyba za ciekawe zagadki i dobry klimat. Piąta część, mimo posiadania świetnej grafiki, spoko fabuły i zajebistej ścieżki dźwiękowej, ma jednak kilk sporych minusów. Sterowanie i tryby FPP i TPP. A co z nimi jest nie tak? Przekonajcie się sami i kupcie tą grę (na Allegro chodzi po około 10 złotych, a pomimo minusów warto w nią zagrać) Serii daje 9/10, piątej części daje 8/10. - BezimiennyBrony


Było mi dane zagrać tylko w II,1992 oraz w 2008,więc nie mam zbytniego zdania. Aczkolwiek serii daję 8/10,części z 2008 nie polubiłem,więc daję jedynie 6/10 - AdamiiiiPL

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.